6 Ocak 2010 Çarşamba

Yeni Proje Izmirde Basladi

4 Ocak Pazartesi sabahı Proje Koordinatörü ve Eğitmen Zehra Zihnioğlu Hanimla beraber Karşıyaka Belediyesi Çarşı Sanat Galerisi binasinda bize ayrılan salonda kaati sanatini merak eden katilimcilarimiz icin hazirlandik.Doğum 10,00 salonun yarisi dolmustu baslayacagimiz saat bile olmadan ise yanimizda elli kaati Meraklısı vardı
Tahmin edeceğiniz gibi Zehra Hanım ve ben Katılımcıların ilgi ve sayisindan dolayi sevindik.


Projenin kapsamında Kaat'i Sanatı ile ilgili bilgi ve teknikleri ile ilgili uygulamalarin yanisira bu Sanatın deri ve kumas uzerinde uygulanmasini planladik.
Benzer motifleri yine oyarak fakat bu oymada kagit, makas ve kretuar yerine Kağıt ve kil testere ile çalışılan naht Sanatininin orneklerini gördük

Bu sanatla ilgili bilgi ve teknik ile uygulanmasini gosterecek olan Ömer Erkaraman ile tanistik.Iki hafta Izmirliyiz.Sabah saat 10,00-16,00 arası ve cumartesi ogleye kadar calisacagiz.


Kararı alıp cayimizi ictikten sonra hemen vazoda cicekler deseni ile çalışmaya basladik.


Yerimizin carsi icinde olmasi hem eksik hemmen malzemeleri temin etmek anlamında isimizi cok hizlandirdi.Katilimcilarimiz çok istekli ve hizliydilar hemen deseni kopyalayıp kagida aktarmaya başladılar.


Onlar oymaya, kesmeye yani kat etmeye oyle istekliydiler ki ...

Ogle arası verdigimizde bile çalışmaya devam etmek istediler.


Fotolarda görüldüğü gibi öyle Keyifle basladik ki pek çok resim ve yazılacak pek çok şey birikti.
 


3 yorum:

Adsız dedi ki...

dincer dedi ki...
Herşey son derece güzel. Adını kısa süre önce duyduğum "KAATI SANATI" ilginç bir sanat dalı. İşin asıl ilginç yanı, Öğrencim sayın MAHMUT GÜLER'in eşi olan hocamız sayın NALÂN GÜLER'in bana hocalık yapması.
Değerli öğrencim Mahmut!... Böyle sanatsever ve becerikli bir eşin olması senin için bir kıvanç kaynağı olmalı.
Sayın hocam Nalân hanımefendi başta olmak üzere, halamın kızı olan sayın Zehra Zihnioğlu ve kurs arkadaşlarıma sevgiler,sağlıklar, mutluluklar dilerim.
Saygılarımla...
Dinçer Özyünlü

nalan dedi ki...

Dincer Hocam, sizin esimle ve benimle olan ogretmen -ogrenci iliskilerimiz hayli karisti.Siz benden kaati,ben de sizden hosgoru,ozveri dersleri almaktayim.
Siz ve diger agabeylerimiz sayesinde calismamiz daha renkli ve zevkli geciyor .
Iyi ki varsiniz.
Saygilar bizden.

sibel dedi ki...

nalan hanım siz süper ,beraber çalıştığınız ekip süper harikasınız allah nazardan korusun.sevgiler